Most, hogy a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet végre ima-mozgalmat indított, rámutatva az ima gyógyító erejére, (amelyet az elmúlt évtizedekben több tudományos kutatás is bizonyított), itt az ideje, hogy a hitélet további hatékony elemeit is a gyógyítás szolgálatába állítsuk! Az alábbiakban megfogalmazok néhány javaslatot, amelyeket, remélem, jó szívvel fogadnak felebarátaim, s így a magyar egészségügy ismét a maga megérdemelt, a keresztény-keresztyén hagyományok által kijelölt helyére léphet.
- Javaslom a széles körű prevenció keretében valamennyi óvodában, iskolában és munkahelyen kötelezővé tenni a tízparancsolat ismeretét. A nevelési intézményekben a tízparancsolat napi (reggelenkénti) elismétlése mellett osztályfőnöki foglalkozások keretében kell megtanítani a gyerekeknek, hogyan függ össze a tízparancsolat betartása az egészség megőrzésével. Hasonlóan fontos lenne, hogy a munkahelyeken (az állami intézményekben kötelező jelleggel, a magánvállalkozások esetében adókedvezménnyel motiválva) vezessék be a heti tízparancsolat-félórákat. A foglalkozások során a dolgozókkal értesse meg az erre kiképzett szakszemélyzet, miért fontos egészségügyi szempontból a parancsolatok megtartása.
- Javaslom az egészségbiztosítási járulék differenciálását, annak alapján, hogy ki, milyen szinten tartja be a tízparancsolatot. Mivel a szabályok megszegői nagyobb egészségügyi kockázatot jelentenek, indokolt, hogy személyes döntéseik felelősségét maguk viseljék. (Ahogyan például a dohányosok viselik a dohánytermékek árába épített adófizetésen keresztül.) A tízparancsolat be nem tartásáról a gyónások elemzése alapján lehetne információt szerezni. (Mivel ebben az esetben csak statisztikai elemzésekről volna szó, a gyónási titok nem sérülne.)
- A Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet kezdeményezését érdemes kiterjeszteni országos szintre is. Javaslom, hogy indítsunk társadalmi mozgalmat Több ima – több egészség! címen, melynek keretében fogalmazzuk meg az állami-egészségügyi elvárást polgártársaink félé, hogy reggelenként, illetve vasárnaponként imádkozzanak a betegek felgyógyulásáért.
- Az orvosképzésből a jövőben nem hiányozhat az ima-tanulás. Természetesen ateisták, nem keresztények és egyéb hitetlenek a továbbiakban nem vehetnek részt az orvosi képzésben, hiszen nyilvánvalóan nem tudják kellő hatékonysággal végezni hivatásukat. (Szeretném leszögezni, hogy nem kirekesztésről van szó, hanem pusztán a Kardiovaszkuláris Intézet közleményében megemlített tudományos kutatások kiterjesztett értelmezéséről. Ha ugyanis az ima hozzájárul a gyógyuláshoz, akkor az ima nélküliség, azaz például az ateista orvos jelenléte nyilvánvalóan hátráltató tényező. Ami ugye éppen olyan helytelen és megengedhetetlen, mintha vakokat képeznénk ki agysebésznek.)
- Az ima gyógyító ereje mellett évezredes tapasztalatok igazolják az ereklyék gyógyító erejét. Javaslom az egészségügy hatékonyságát javító ima-mozgalom mellett biztosítson az állam ereklye-közbeszerzési lehetőséget a kórházak számára. A jövőben minden kórházban legyen valamilyen (lehetőleg gyógyító jellegű) ereklye, amely hozzá járulhat az egészségügy sikeresebb működéséhez.
- Mivel a keresztény szentségek egy részét – például a Katolikus Lexikon – a gyógyulás szempontjából is csoportosítja (Ezek a keresztény beavatás szentségei: a keresztség, a bérmálás és az Eucharisztia, a bűnbánat szentsége, azaz a gyónás és a feloldozás lehetősége, illetve a betegek kenete, mely általa a beteg a Szentlélek kegyelmét kapja.), javaslom, hogy ezeket a szentségeket valamennyi kórház, szakorvosi rendelő, illetve háziorvos biztosítsa betegei számára, illetve felvételüket a gyógyító protokoll keretében tegye előírássá. Javaslataim hatodik pontjából értelemszerűen következik, hogy a jövőben az egyházi és az egészségügyi intézményhálózat megkülönböztetése fölöslegessé válik, egyúttal azt is be kell látnunk, hogy a teológiai és az orvosi képzés különválasztása is csupán aufklérista hóbort, amelytől jó lenne mihamarabb megszabadítani a magyar egyetemi életet.
- A számos felemelő javaslat mellett végezetül sajnos fontos megfelelő figyelmet fordítani mélybe húzó erőkre is. Kétségtelen ugyanis, hogy vannak betegségek, amelyeket a Gonosz művének kell tulajdonítanunk. A keresztény hagyomány egyértelműen bizonyítja a sikeres ördögűzés gyógyító jellegét, sőt ilyen eseményt még a Biblia is bemutat. Az exorcizmus beillesztése az orvosi praxisba kétségtelenül hozzájárulna keresztény népünk egészségi állapotának jelentős javulásához.
Javaslataimat nem küldöm el sem az illetékes miniszternek, sem a parlamenti képviselőmnek, nem viszem el kórházigazgatóknak és nem sugdosom orvosok fülébe. Csupán itt teszem közzé az alábbi felhívással kiegészítve: Kérem az egyetértőket, csatlakozzanak ahhoz az ima-mozgalomhoz, amely a fenti kezdeményezések megvalósulását kéri a Mindenhatótól! Ha számos sokaság őszinte hittel és kellő erővel imádkozik a magyar egészségügy gyógyulásáért, bizonyára hamar elérjük a szekuláris tudomány által nem megrontott, boldog, középkori állapotot.
Ámen!
Ha tetszett a bejegyzés, ha örömmel olvasod a BASK (Boldogok a sajtkészítők) megrázóan provokatív, üdítően szellemes és elkeserítően valósághű írásait, lájkold a BASK facebook oldalát, oszd meg barátaiddal a felszabadító, vagy éppen felháborító cikkeket, mert előfordul, hogy egyébként izgalmas posztok nem kerülhetnek ki az Index címoldalára.